matej.jpg

 • Farní odpoledne pro děti v pátek 28. června

  V pátek 28. června poděkujeme za uplynulý školní rok a přivítáme prázdniny. Od 16:30 mše svatá v kostele sv. Matěje, od 17:30 divadlo na farní zahradě, a poté táborák s opékáním buřtů. 

 • FOTOGALERIE: Noc kostelů u sv. Matěje

  V pátek 7. června proběhla v našem chrámu tradiční Noc kostelů. Po večerní bohoslužbě následovaly koncert farního sboru Seriózní těleso, možnost prohlídky kostela a výstupu na věž či degustace mešních vín. Prohlédněte si fotografie, kterými tuto akci zachytil Jan Novák. Dík za jejich zpracování patří paní Jarmile Novákové. 

  Fotogalerie ZDE

 • FOTOGALERIE: 10. Trojiční pouť

  Chcete-li si připomenout atmosféru 10. Trojiční pouti, nabízíme k prohlídce (event. i k jinému využití) album z fotek Jana Nováka.
 • Noc kostelů u sv. Matěje

  V pátek 7. června srdečně zveme na program v rámci Noci kostelů. Večer začne v 18:00 bohoslužbou s hudebním doprovodem, následovat bude od 19:00 koncert farního sboru Seriózní těleso, a poté možnost prohlídky kostela či výstupu na věž. V průběhu akce proběhne také ochutnávka mešních vín. 

 • Duchovní hudba největších skladatelů pozdního středověku

  Srdečně zveme na koncert "Duchovní hudba největších skladatelů pozdního středověku" (Josquin Desprez, Guillaume Dufay, Juan de Urrede, Francisco de Penalosa), který se uskuteční ve čtvrtek 6. června od 18:00 v kostele Všech Svatých na Pražském hradě.

  Účinkují:
  Tereza Glosová - soprán
  Tomáš Hála - varhanní pozitiv, clavicimbalum

 • FOTOGALERIE: Svatomatějská pouť 2024

  Prohlédněte si fotografie z oslav svátku našeho patrona sv. Matěje, které se uskutečnily v neděli 12. května. 

  Fotogalerie ZDE

  Za krásné obrázky patří dík fotografům Jarmile a Janu Novákovým.

 • Poutní mše svatá ke sv. Matěji v neděli 12. května

  Svátek sv. Matěje, patrona našeho kostela a apoštola, oslavíme poutní mší svatou v neděli 12. května od 10:00. Hlavním celebrantem bude P. Kamil Vrzal. Po slavnostní bohoslužbě jsou všichni zváni k posezení a opékání špekáčků na farní zahradě. Mše svatá v 8:00 v neděli 12. května nebude. 

 • Farní filmový klub: Do Říma s láskou

  Srdečně zveme na další projekci v rámci Farního filmového klubu. Tentokrát se bude ve čtvrtek 18. dubna od 19:00 na faře promítat snímek Do Říma s láskou. Vstup volný.